رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
آموزش گام به گام بکاپ گرفتن از گوشی آیفون (IPHONE)

آموزش گام به گام بکاپ گرفتن از گوشی آیفون (IPHONE)

بکاپ آیفون (تهیه نسخه پشتیبان آیفون)

بکاپ آیفون به شما می گوید که اگر از iPhone، iPad یا iPod touch خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، یک کپی از اطلاعات خود خواهید داشت تا در صورت تعویض، گم شدن یا آسیب دیدن دستگاهتان، از آن استفاده کنید.

قبل از شروع بکاپ آیفون، تفاوت بین پشتیبان گیری iCloud و پشتیبان گیری هایی که با استفاده از رایانه خود ایجاد می کنید، بیاموزید. سپس روشی را انتخاب کنید که برای شما بهترین است.

هر اتفاقی ممکن است برای گوشی شما بیفتد که باعث شود اطلاعات خود را از دست بدهید، پس لازم دارید تا یک نسخه ی پشتیبان از داده ها و اطلاعات موجود در آیفون خود ایجاد کنید (بکاپ آیفون) تا بعدا با پشیمانی مواجه نشوید!

بکاپ گرفتن چیست؟

فرآیند بکاپ گیری، به نوعی تهیه ی یک پکیج کپی برداری از اطلاعات موجود در گوشی شما مثل عکس ها، فیلم ها و متن هاست که اقدامی پیش گیرانه و محتاطانه است که خیال شما را بابت نگرانی از دست دادن اطلاعات گوشی، راحت می کند.  تمامی اطلاعات توسط کارشناس تعمیرات موبایل، در یک فایل کپی می شوند که روش های انجام این کار را در ادامه ی مطلب ارائه خواهیم داد.

روش های انجام بکاپ آیفون

در گوشی های آیفون دو روش رایج و متداول برای بکاپ گرفتن وجود دارد:

آیتونز  (iTunes) و آیکلود (iCloud)

تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما و برای اقدام به بکاپ آیفون بهترین است.

در صورت نیاز به یک نسخه پشتیبان جایگزین، می توانید با استفاده از iCloud و همچنین با استفاده از رایانه خود از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

با اتصال شبکه Wi-Fi، می توانید با استفاده از iCloud از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای پشتیبان گیری یا بکاپ آیفون با iCloud نیازی نیست دستگاه خود را به رایانه وصل کنید.

در روش نخست از نرم افزار آیتونز استفاده می شود که یک دستگاه کامپیوتر واسط بکاپ گیری می شود که نیاز است تا این برنامه در کامپیوتر مدنظر نصب شده باشد.  با اتصال شبکه Wi-Fi، می توانید با استفاده از iCloud از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای پشتیبان گیری با iCloud نیازی نیست دستگاه خود را به رایانه وصل کنید.

نسخه پشتیبان iCloud تقریباً تمام داده ها و تنظیمات ذخیره شده در دستگاه شما را شامل می شود. پشتیبان گیری iCloud شامل موارد زیر نیست:

 • داده‌هایی که قبلاً در iCloud ذخیره شده‌اند، مانند مخاطبین، تقویم‌ها، یادداشت‌ها، عکس‌های iCloud، iMessages، یادداشت‌های صوتی، پیام‌های متنی SMS و چندرسانه‌ایMMS و داده‌های مربوط سلامت
 • داده های ذخیره شده در سایر سرویس های ابری مانند Gmail و Exchange mail
 • داده های Apple Mail
 • اطلاعات و تنظیمات Apple Pay
 • تنظیمات Face ID یا Touch ID
 • محتوای iCloud Music Library وApp Store که اگر هنوز در فروشگاه iTunes، یا Apple Books موجود است، می‌توانید برای بارگیری مجدد محتوای خریداری شده خود ضربه بزنید.

پشتیبان گیری یا بکاپ آیفون از طریق رایانه شما

پشتیبان‌گیری رایانه‌ای از دستگاه شما ، تقریباً همه داده‌ها و تنظیمات دستگاه شما را شامل می‌شود. پشتیبان گیری از رایانه موارد زیر را شامل نمی شود:

 • محتوایی از iTunes و App Stores یا فایل‌های PDF که مستقیماً در Apple Books دانلود می‌شوند
 • محتوای همگام‌سازی شده از Finder یا iTunes، مانند MP3‌ها یا سی‌دی‌های وارد شده، ویدیوها، کتاب‌ها و عکس‌ها
 • داده‌هایی که قبلاً در iCloud ذخیره شده‌اند، مانند عکس‌های iCloud، iMessages، و پیام‌های متنیSMS و چندرسانه‌ای MMS
 • تنظیمات Face ID یا Touch ID
 • اطلاعات و تنظیمات Apple Pay
 • داده های Apple Mail
 • داده‌های Activity ، Health وKeychain که برای پشتیبان‌گیری از این محتوا، باید از پشتیبان‌گیری رمزگذاری شده در iTunes استفاده کنید.

آیا می توانم از نسخه پشتیبان دستگاه خود برای نوع دیگری مانند یک نسخه پشتیبان آیفون برای iPad استفاده کنم؟

می‌توانید یک دستگاه را از یک نسخه پشتیبان از نوع دیگری بازیابی کنید، مانند استفاده از پشتیبان‌گیری iPad برای iPhone، اما انواع خاصی از محتوا در این حالت منتقل نمی‌شوند.

این محتوا شامل عکس‌ها، پیام‌ها و پیوست‌های موجود در پیام‌ها، یادداشت‌های صوتی، و برنامه‌هایی است که با دستگاهی که تنظیم می‌کنید سازگار نیستند. برای مثال، برنامه‌هایی که فقط با iPad سازگار هستند به آیفون شما منتقل نمی‌شوند.

فرآیند اجرای بکاپ آیفون را آموختیم!

دریافتیم که دو روش اصلی به منظور بکاپ آیفون وجود دارد:

 • استفاده از طریق رایانه
 • استفاده از آیکلود (iCloud)

روش بکاپ گیری از طریق نرم افزار آیتونز رایج تز است و محبوبیت بیشتری دارد زیرا نیاز به دسترسی به اینترنت پرسرعت ندارد.

گروه تعمیرات موبایل قصد داشت تا با این آموزش روش های محافظت از اطلاعات گوشی کاربران آیفون را آموزش دهد زیرا اطلاعات موجود در گوشی هر کس امروزه از مهم ترین اطلاعاتی است که همراه انسان هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا