رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
در فرآیند بکاپ اندروید از داده ها و اطلاعات گوشی اندرویدی خود نسخه پشتیبان یا بکاپ تهیه کنید.

در فرآیند بکاپ اندروید از داده ها و اطلاعات گوشی اندرویدی خود نسخه پشتیبان یا بکاپ تهیه کنید.

بکاپ اندروید

بکاپ اندروید به کاربران اندروید بیان می کند که شما می‌توانید از محتوا، داده‌ها و تنظیمات گوشی خود در حساب Google خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در فرآیند بکاپ اندروید؛ می توانید اطلاعات پشتیبان گیری شده خود را به تلفن اصلی یا برخی از تلفن های اندرویدی دیگر بازیابی کنید.

توجه داشته باشید هنگام راه‌اندازی دستگاه شخصی با نمایه کاری یا فقط برای کار، یا راه‌اندازی دستگاه متعلق به شرکت، نمی‌توانید از پشتیبان‌گیری استفاده کنید.

در فرآیند بکاپ اندروید بیان این نکته مهم است که بازیابی اطلاعات بر اساس تلفن و نسخه اندروید متفاوت است. شما نمی توانید یک نسخه پشتیبان را از یک نسخه اندروید بالاتر بر روی تلفنی که دارای نسخه اندروید پایین تر است بازیابی کنید.

نکته مهم در بکاپ اندروید: برخی از این مراحل فقط در اندروید ۹ و بالاتر کار می‌کنند. با نحوه بررسی نسخه اندروید خود آشنا شوید.

ببینید کدام نسخه اندروید را دارید:

برنامه تنظیمات گوشی خود را باز کنید.

پایین صفحه منو، روی System  سپس System update ضربه بزنید.

نسخه Android و «به‌روزرسانی امنیتیAndroid  خود را ببینید.

به همین جهت یادگیری چگونگی بک آپ گرفتن از اطلاعات گوشی های اندرویدی از موضوعاتی مهمی است که کاربران سیستم عامل های اندرویدی باید از آن بهره گیرند.

از چه نوع محتواهایی بکاپ گرفته می شود؟

 • می توانید از عکس‌ها و ویدیوها نسخه پشتیبان تهیه کنید. با نحوه آپلود خودکار عکس‌ها و ویدیوها در کتابخانه Google Photos آشنا شوید:

دو روش برای پشتیبان‌گیری از تلفن، دوربین یا کارت حافظه از رایانه‌تان وجود دارد:

 1. Backup and Sync را نصب کنید.
 2. عکس ها را از مرورگر خود آپلود کنید.

نیاز دارید تا Google Drive را برای دسکتاپ راه اندازی کنید:

 1. در رایانه خود، Google Drive for Desktop را دانلود و نصب کنید.
 2. به حساب Google خود وارد شوید.
 3. پوشه‌ها یا عکس‌هایی را که می‌خواهید پشتیبان بگیرید انتخاب کنید و سپس در Google Photos پشتیبان‌گیری کنید.
 4. Done کنید و سپس Save را انتخاب کنید.

نکته حائز اهمیت در بکاپ اندروید این است که باید بدانید:

 • اگر عکس یا ویدیویی را از رایانه خود حذف کنید که قبلاً در Google Photos از آن نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، در Google Photos باقی می‌ماند.
 • اگر عکس یا ویدیویی را از Google Photos حذف کنید، از Google Drive یا رایانه شما حذف نمی‌شود.
 • اگر هم در Google Photos و هم در Google Drive پشتیبان‌گیری یا بکاپ کنید، آپلود شما می‌تواند کندتر باشد و از فضای ذخیره‌سازی بیشتری استفاده کند. توصیه می‌کنیم از عکس‌ها و ویدیوها در Google Photos نسخه پشتیبان تهیه کنید، مگر اینکه به نسخه دوم در Drive نیاز داشته باشید.

موارد بکاپ گیری (محتواها) را از مرورگر خود در Google Photos آپلود کنید.

در رایانه، photos.google.com  را باز کنید. سپس در بالا سمت راست، روی آپلود و سپس رایانه کلیک کنید. عکس های خود را پیدا کرده و انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید.

همچنین می توانید عکس ها را از رایانه خود به آلبوم بکشید تا آنها را در Google Photos آپلود کنید. اگر عکسی را به یک آلبوم خاص بکشید، عکس در آن آلبوم آپلود خواهد شد.

 در فرآیند بکاپ اندروید؛ چگونه فایل ها و پوشه ها را در Google Drive آپلود کنیم؟

در این گام شما می‌توانید فایل‌ها را با Google Drive آپلود، مشاهده، اشتراک‌گذاری و ویرایش کنید. وقتی فایلی را در Google Drive آپلود می‌کنید، حتی اگر در پوشه‌ای که متعلق به شخص دیگری است آپلود کنید، که در این حالت فضایی در Drive شما اشغال می‌کند.

انواع فایل هایی که می توان در بکاپ اندروید آپلود کرد:

 • اسناد (Document)
 • عکس(Image)
 • ویدئو (Video)
 • صوت (Audio)

در رایانه خود، می توانید از drive.google.com یا دسکتاپ خود آپلود کنید. می توانید فایل ها را در پوشه های خصوصی یا مشترک آپلود کنید.

 1. در رایانه خود، به google.com بروید.
 2. در بالا سمت چپ، روی New و سپس File Upload یا Folder Upload کلیک کنید.
 3. فایل یا پوشه ای را که می خواهید آپلود کنید انتخاب کنید.

در فرآید بکاپ اندروید؛ به صورت دستی از داده ها و اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

 1. برنامه تنظیمات گوشی خود را باز کنید.
 2. روی System سپس Backup ضربه بزنید. اگر این مراحل با تنظیمات گوشی شما مطابقت ندارد، برنامه تنظیمات خود را برای پشتیبان‌گیری جستجو کنید.
 3. روی Back up now و سپس Continue ضربه بزنید.

نکته ی حائز اهمیت این است که پس از پشتیبان‌گیری، می‌توانید با پاک کردن همه چیز روی تلفن همراه هوشمند خود، آن را بازنشانی کنید.

 داده های خود را بر روی یک تلفن جدید دریافت کنید.

وقتی حساب Google خود را به تلفنی که راه‌اندازی شده است اضافه می‌کنید، آنچه قبلاً برای آن حساب Google نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید روی تلفن قرار می‌گیرد.

عکس‌ها و ویدیوهای شما از قبل در Google Photos موجود است. اما می‌توانید بقیه داده‌هایی را که هنگام راه‌اندازی تلفن جدیدتان برای اولین بار یا پس از بازنشانی کارخانه‌ای، پشتیبان‌گیری کرده‌اید، بازیابی کنید.

فرآیند بکاپ اندروید را یادگرفتیم!

در این مقاله سعی شد تا علاوه بر توضیح چیستی تهیه نسخه پشتیبان (بکاپ اندروید)، روش های انجام آن برای کاربران گوش های هوشمند با سیستم عامل اندروید ارائه گردد. گروه تعمیرات موبایل با ارائه ی آموزش های کاربردی خود سعی دارد تا میزان آگاهی شما را نسبت به مسائل فنی تعمیرات موبایل افزایش دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا