رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
تعمیر بیس باند آیفون_IPHONE BASEBAND

تعمیر بیس باند آیفون_IPHONE BASEBAND

بیس باند آیفون؛ ریز قطعه ای برای ایجاد ارتباط فرکانسی بهتر

برای آشنایی با بیس باند آیفون باید بدانید که سیستم ارتباطی و سیستم پردازش فرکانس از اجزاء اصلی سیستم های پیچیده ی گوشی های هوشمند است که می توان آن را از مهم ترین کارکردهای یک گوشی تلفن همراه هوشمند به شمار آورد.

چیپت هایی در ریز قطعه های گوشی ها وجود دارد که وظیفه ی آن ها مدیریت اطلاعات و پردازش اطلاعاتی است که با سی پی یو سر و کار دارند که مانند یک مودم این پردازش ارتباطی را انجام می دهند. این چیپت ها بیس باند نام دارند.

ما در این مقاله قصد داریم تا راه حل رفع ارور no service آیفون، که نشانه ی وجود مشکل در بیس باند آیفون هست را به شما ارائه دهیم.

بیس باند چیست؟

قدرت بالای سی پی یو (CPU) عاملی است برای بالا بودن قدرت پردازش کنش و واکنش های موجود در سیستم گوشی های همراه هوشمند که بسته به نوع گوشی و قدرت پردازش آن متفاوت است.

گوشی های همراه هوشمند به منظور ارتباط گیری با اپراتورهای مختلف و دریافت فرکانس های ارتباطی نیازمند وجود قطعاتی هستند که این ماموریت را انجام دهند، پس همه ی گوشی ها نیازمند وجود بیس باند هستند.

در این مطلب ما می خواهیم مشکل ایجاد شده در بیس باند آیفون را بررسی کنیم و برای تعمیر آن به شما مطلبی یاری دهنده ارائه دهیم.

 

مشکلات موجود در بیس باندها (بیس باند آیفون) خود را چگونه نشان می دهند؟

وصل شدن اینترنت گوشی همراه هوشمند شما به دیتا و سیستم آنتن دهی آن به بیس باند گوشی شما مربوط است پس از همین رو هنگاهی که بیس باند آیفون یا اندرویدی شما با مشکل مواجه شود در اتصال به اینترنت گوشی خود و همچنین آنت دهی اپراتور، با مشکل و قطعی مواجه خواهید شد.

پس مشکل بیس باند ها با مشکل عدم دسترسی به شبکه های مخابراتی خود را نشان می دهد.

اگر در آیفون خود ارورهای زیر را مشاهده کرده اید؛ حتما این مطلب را تا آخر مطالعه کنید:

  • The phone is No Service / Searching all the time
  • No Baseband Firmware
  • “Unable to Activate” by WiFi or iTunes
  • iTunes Error 4013

تعمیر بیس باند آیفون

سیستم ساخت بیس باند آیفون نسبت به گوشی های هوشمند اندرویدی کمی پیچیده تر به نظر می رسد، از همین جهت به ارائه تعمیر بیس باند آیفون می پردازیم.

می توان گفت در میان انواع مدل های آیفون، آیفون ۷ با مشکلات بیس باندی بیشتری مواجه می شود که معمولا بروز این مشکل در سیستم عامل IOS با ارور no service خود را بروز می دهد.

گاهی اوقات پیش می آید که ارورهای مشاهده شده صرفا بخاطر مشکل بیس باند نباشند و شاید اختلالی سطحی و موقتی از سمت اپراتور سیم کارت همراه شما پیش آمده باشد.

به همین خاطر پیشنهاد می کنیم قبل از آنکه به سراغ تعمیر بیس باند بروید یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کنید یا سیم کارت را خارج کرده و مجددا در جای خود قرار دهید.

پس از آنکه اقدامات بالا را انجام دادید و نتیجه ی مثبتی حاصل نشد، لازم است تا اقداماتی اساسی به منظور تعمیر بیس باند آیفون شما صورت گیرد.

 تکنسین ها و کارشناسان فنی چگونه بیس باند آیفون را تعمیر می کنند؟

در بعضی موارد، برای تعمیر بیس باند آیفون نیاز است که فقط CPU بیس باند را ریبال (reball) کنید.

ریبال کردن به این معنا است که کلیه ی توپ های قلعی بر روی چیپ مورد نظر را تعویض کنیم و اتصالات لحیم کاری را جدید و از نو ایجاد کنیم.

گاهی اوقات هم نیاز است تا برای تعمیر بیس باند آیفون مسیرهای شکسته در زیر آی سی (IC) ها را تعمیر کنیم که کاری دقیق و ظریف محسوب می شود. برای انجام این کار حتما به یک کارشناس فنی و تکنسین ماهر و باتجربه نیاز است و بهتر است کارشناسی این کار را انجام دهد که در کنترل گرمای CPU مهارت و آگاهی داشته باشد.

در عرصه ی تعمیرات موبایل؛ تعمیرات شبکه تلفن همراه و تعمیر بیس باند از پر چالش ترین مشکلات و آسیب هایی هستند که تکنسین ها با آن مواجه هستند زیرا عوامل تحت تاثیر زیادی هستند که در تعمیر بیس باند و شبکه، نیاز به بررسی دارند.

اگر گوشی آیفون با مشکل بیس باند مواجه شده است و قصد تعمیر حرفه ای و دقیق آن را دارید پیشنهاد می شود تا ابتدا و قبل از اقدام برای تعمیر سری به سایت لینک زیر بزنید و آن را مطالعه کنید:

https://support.apple.com/iphone-7-no-service

اقدامات اصلی و فنی لازم برای تعمیر بیس باند را می توان در عناوین زیر نام برد:

ترمیم کریستال بیس باند

ترمیم یا تعویض آی سی (IC) تغذیه

تعمیر و تعویض سی پی یو (CPU) و ترمیم RF

با تعمیر بیس باند آیفون آشنا شدیم!

بیس باندها با ایفای نقش پردازش اطلاعات فرکانسی در موبایل های هوشمند، به ارائه ی خدمات آنت دهی و اتصال اینترنتی گوشی همراه می پردازند. بروز مشکل بیس باند آیفون با نشان داده شدن چند نوع ارور مختف است که در متن اصلی به آن اشاره کردیم. تعمیر بیس باند آیفون کاری بسیار پر چالش و دقیق است و تکنسین مورد نظر حتما باید حواس خود را به کنترل و تنظیم حرارت و دمای CPU جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا