رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
تعویض گلس آیفون

تعویض گلس آیفون

رفع مشکل آسیب دیدگی گلس آیفون

گوشی همه ما تا به حال از دستمان بر زمین افتاده و بارها نگران این بوده ایم که پس از زمین خوردن گوشی، صفحه نمایشگر آن آسیب جدی ندیده باشد. آسیب دیدگی گلس آیفون یا دیگر گوشی های همراه هوشمند اتفاقی ناگریز است که امیدواریم این حادثه برای شما اتفاق نیفتد.

زمانی که شکستگی گلس آیفون برای شما اتفاق می افتد، اولین گام تشخیص دقیق و فنی آسیب وارد شده به صفحه نمایشگر گوشی شماست. آسیب وارد شده به دو صورت خود را نشان می دهد:

  • شکستگی گلس بیرونی صفحه نمایشگر
  • شکستگی گلس داخلی گوشی همراه هوشمند شما

اگر پس از حادثه مشاهده کردین که صفحه نمایشگر شما به رنگ سبز و بنفش درآمده بدانید که نیاز دارید تا گلس ال سی دی گوشی همراه هوشمند خودتان را تعویض کنید. (منظور ما از گلس، محافظ صفحه نمایش نیست بلکه منظور ما گلس درونی دستگاه است که روی ال سی دی و تاچ قرار گرفته است).

اگر می خواهید درباره تعویض و تعمیر گلس آیفون بیشتر بدانید؛ در ادامه تا انتها با ما همراه باشید:

شرایط تعویض گلس آیفون

آسیب دیدگی به صفحه نمایشگر گوشی شما در دو حالت اتفاق می افتد که یا گلس آسیب می بیند یا ال سی دی که تعویض ال سی دی کار بیشتری برای تعمیر می برد. در صورت تعویض گلس آیفون ال سی دی اورجینال آیفون شما بر روی دستگاه باقی می ماند.

اگر بخواهیم این تعمیر و این آسیب را از لحاظ هزینه بررسی کنیم باید بگوییم که حالت اول؛ یعنی آسیب دیدگی گلس هزینه بالایی برای تعمیر نمی تراشد اما تعویض ال سی دی بنابر نوع و مدل گوشی آیفون شما هزینه اش به نسبت بیشتر است. اگر می خواهید بدانید که برای تعویض گلس آیفون چه شرایطی لازم است به دو نکته توجه کنید:

  • تاچ گوشی به درستی کار کند.
  • ال سی دی آیفون شما پیکسل نسوزانده باشد.

آموزش تعویض گلس آیفون

برای تعویض گلس آیفون از دستگاه های جدید گلس اورجینال و چسب OCA استفاده می شود. مزیت این روش این است که دقت بالا در مسطح بودن صفحه لمینت و ال سی دی رعایت خواهد شد. تعویض گلس ال سی دی آیفون باید با استفاده از دستگاه های پیشرفته، دقیق و حرفه ای صورت گیرد.

بیاید دوتا سوال درباره دستگاه  OCA را باهم بررسی کنیم!

  • من شیشه را از صفحه نمایش با استفاده از جداکننده LCD ساخته شده در خلاء جدا کرده ام. سوال من این است که: OCA الان کجا قرار دارد و فیلم پلاریزه کجا؟ من فیلم جدید OCA و پلاریزه کننده دارم، بنابراین باید بدانم چه چیزی را حذف کنم؟

به طور کلی در مورد اینکه قطبی کننده چیست و OCA چیست، کمی سردرگم هستم. می دانم که OCA شیشه و نمایشگر را مانند چسب LOCA کنار هم نگه می دارد.

آیا این بدان معناست که OCA روی فیلم پلاریزه کننده و سپس درست قبل از شیشه قرار دارد؟

پاسخ کارشناس:

OCA بین پلاریزر لایه نازک بالای LCD  و شیشه قرار می گیرد. فقط در صورتی باید پلاریزر را تعویض کنید که در حین شکافتن (لبه جدا شده) یا خراش آسیب دیده باشد. پلاریزر بخشی است که به LCD امکان نمایش تصویر را می دهد.

وقتی پلاریزر حذف شود، صفحه فقط یک تصویر سفید را نشان می دهد، تا زمانی که پلاریزر روی آن قرار گیرد.

  •  کدام چسب برای تعویض گلس آیفون مناسب تر است؟

پاسخ کارشناس:

تفاوت اصلی بین LOCA و OCA این است که چسب LOCA به صورت مایع است. OCA بیشتر یک جامد است که شما می توانید آن را اداره کنید. با این حال OCA به یک ماشین گران قیمت نیاز دارد که برای از بین بردن حباب ها باید آن را خریداری کنید.

من به شخصه با LOCA می چسبانم، نور UV بسیار ارزان است. loca و oca یک چیز است که تفاوت چندانی ندارند اما loca راه آسانی برای فشار دادن شیشه است و oca به یک ماشین گران قیمت نیاز دارد. loca بین ال سی دی و شیشه حباب ایجاد نمی کند و oca بعد از فشار دادن شیشه حباب ایجاد می کند و بدون دستگاه لمینت گران قیمت حباب را حذف نمی کند.

تعمیر گلس آیفون با دستگاه  OCA 

استفاده از دستگاه OCA جهت تعمیر گلس آیفون و همچنین دیگر برندهای گوشی های همراه هوشمند، روشی جدید است که به تازگی مورد توجه کارشناسان فنی تعمیرات موبایل قرار گرفته است. دستگاه OCA از روش لمینت استفاده می کند که تکه های خرد شده ال سی دی را به هم متصل می کند.

با فرآیند تعویض گلس آیفون آشنا شدیم!

لازم به ذکر است ال سی دی آیفون شما زمانی قابلیت تعمیر شدن دارد که اولا فقط گلس یا همان شیشه بیرونی گوشی آیفون شما  شکسته باشد ثانیاً شما همچنان توانایی مشاهده تصویر را در گوشی آیفون خود داشته باشید و تاچ بدون لگ یا هیچ مشکلی کار کند. از مزایای این روش (تعمیر گلس آیفون با دستگاه  OCA) دقت بالای آن است که کارشناسان خبره و با تجربه می توانند از آن بهره گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا