رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
تعویض گلس سامسونگ

تعویض گلس سامسونگ

رفع آسیب دیدگی گلس سامسونگ

شاید تجربه افتادن گوشی از دستتان را داشته باشید! پس از ضربه خوردن صفحه گوشی یا گلس سامسونگ شما ممکن است آسیبی جدی ببیند یا دچار شکستگی شود. عموما صفحه های نمایش دارای محافظ های سالم و محکم کمتر آسیب می بینند.

گوشی های تلفن همراه هوشمند دارای دو گلس بر روی صفحه نمایش خود هستند که یکی از آن ها گلس بیرونی است و دیگری گلس درونی صفحه نمایش است. ما در این مطلب به تعمیر گلس درونی گوشی های سامسونگ می پردازیم و سعی داریم تا فرآیند تعویض آن را به شما ارائه دهیم.

تعویض گلس سامسونگ؛ نیازمند دانش و تسلط فنی بر بدنه ی موبایل است که انجام آن همچنین نیازمند دستگاه های تخصصی وکیوم و پرس صفحه ال سی دی گوشی های هوشمند سامسونگ است که مرکز “تعمیرات موبایل” با ارائه ی خدمات فنی در زمینه ی تعمیرات موبایل به ارائه ی خدمات تعمیر و تعویض گلس انواع گوشی ها با انواع برند ها می پردازد.

چگونه گلس ال سی دی سامسونگ تعمیر می شود؟

فرآیند کلی تعویض ال سی دی گلس سامسونگ در موارد زیر خلاصه می شود:

  • بررسی آسیب و تشخیص اینکه آیا به گلس درونی هم آسیب رسیده یا نه!
  • جداسازی لایه ی بیرونی گلس ال سی دی
  • تعویض و قرار دادن گلس ال سی دی جدید
  • وکیوم و پرس گلس جدید توسط دو دستگاه تخصصی و فنی

آیا در همه ی مواقع نیاز به تعویض گلس سامسونگ داریم؟

پس از ضرب دیدگی صفحه نمایش و گلس سامسونگ شما در وهله ی اول آن را امتحان کنید که ببینید آیا می توان با آن کار کرد یا نه؟!

گاهی اوقات گلس بیرونی ال سی دی ترک هایی بر می دارد که شما همچنان قادر به ادامه ی فعالیت با گوشی خود هستید که در آن وضعیت نیاز مبرمی به تعویض گلس ال سی دی خود ندارید! اما گاهی اوقات پیش می آید که رنگ صفحه نمایش گوشی شما به رنگ های سبز و بنفش دیده می شود که در آن وضعیت با ادامه ی فشار بر صفحه نمایش ممکن است دیگر چیزی را مشاهده نکنید و ال سی دی گوشی دیگر فعالیت نکند. آن جا دیگر نیاز دارید تا گلس ال سی دی صفحه نمایش گوشی خود را تعویض کنید.

هزینه ی تعویض گلس سامسونگ چقدر است؟

هزینه ی تعویض گلس سامسونگ با توجه به مدل گوشی سامسونگ شما و همچنین اندازه ال سی دی متفاوت است. اگر گلس بیرونی آسیب دیده باشد هزینه زیادی متحمل شما نخواهد شد اما در صورت شکستگی و آسیب دیدگی گلس ال سی دی سامسونگ شما، بالطبع هزینه ی تعویض آن به نسبت مدل گوشی سامسونگ شما بسیار بیشتر خواهد بود.

چه روشی برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ بهتر است؟

تعویض گلس نیازمند تجهیزات و دستگاه های مناسب و هوشمند است.تعویض گلس سامسونگ از طریق روش چسب OCA امکان پذیر است. با استفاده از این روش گلس گوشی شما به حالت اول خود باز می گردد. در این روش بازیابی صفحه نمایش گوشی هوشمند شما با دقت بالایی صورت می گیرد.

تعویض گلس

آموزش تعویض گلس شکسته سامسونگ

تجهیزاتی که برای تعویض گلس سامسونگ نیاز است در ۴ دستگاه زیر خلاصه می شود:

  • دستگاه جداکننده یا Seprator
  • دستگاه فریز برای محصولات سامسونگ
  • دستگاه لمینیتور
  • دستگاه بابل (حباب های موجود بر گلس در مرحله ی آخر را حذف خواهد کرد.)

مرحله اول

علاوه بر جداسازی به روش انجماد، اکنون بسیاری از تکنسین های تعمیر صفحه نمایش تلفن همراه، صفحه نمایش های لبه OLED مانند سری آیفون X و سامسونگ s9،s9+  و غیره را با دستگاه جداکننده LCD داغ جدا می کنند. پس از حصول اطمینان از چیستی آسیب، به جداسازی ال سی دی از فریم (قابی که ال سی دی روی آن قرار دارد) اقدام می شود. این عملیات بر روی دستگاه مخصوصی بنام سپراتور(Seprator)  انجام می‌شود. دمای سطح آن ۸۰ درجه سانتیگراد می باشد.

نکته حائز اهمیت این است که اول از همه، قبل از وارد شدن به بخش جداکننده، با استفاده از یک تیغه قوس دو طرف صفحه را به آرامی برش دهید و با استفاده از یک کاتر، شیشه بیرونی صفحه را جدا کنید.

مرحله دوم

در طی فرآیند جداسازی، شکستگی شیشه به احتمال زیاد باعث شکستگی سیم می شود. در این مورد، می‌توانید از ابزاری مانند تار برای کمک به سیم در صفحه استفاده کنید. اگر به قسمت شکسته ته جدا شود، می توان ابتدا قسمت دست نخورده را از سیم جدا کرد. نخ را می توان با الکل روی جلد جدا کرد. اقدام این مرحله جداسازی گلس شکسته از روی ال سی دی استروش جداسازی در این مرحله به نوع صفحه ی نمایشگر بستگی دارد. یعنی این که در گوشی‌هایی که دارای نمایشگر مسطح هستند عمل جداسازی می‌بایست با دستگاه سپراتور و سیم فولادی نازکی انجام شود درحالیکه گوشی های با گلس منحنی با دستگاه فریز در دمای ویژه ای سرد شده و سپس جداسازی می شوند.

 مرحله سوم

در مرحله ی سوم در تعویض گلس ال سی دی لازم است تا آثار چسب را از بین ببریم.

مرحله چهارم

حالا وقت نصب گلس جدید بر روی ال سی دی است. این اقدام را دستگاه لمینیتور بر عهده دارد. اجزای تشکیل دهنده‌ی دستگاه لمینیتور عبارتند از؛ یک اتاقک کوچک، المنت، صفحه مسطح فلزی، پمپ وکیوم و پمپ باد.

فرایند انجام این مرحله: ابتدا قبل از انجام پرس با استفاده از پمپ وکیوم هوای اتاقک به خلاء می رسد. سپس با استفاده از صفحه‌ی فلزی مسطح و گرمی که دارای دمای حدود ۵۰ درجه سانتی گراد است که توسط فشار باد این مرحله انجام می شود.

مرحله پنجم

در این مرحله ال سی دی را در دستگاه حباب گیر قرار می دهیم. نیاز است تا حباب‌ بین چسب OCA و ال سی دی از بین برود.

مرحله آخر

مرحله آخر تعویض گلس سامسونگ؛ گلس ال سی دی تعویض می شود. برای این کار از چسب های مایع مخصوص استفاده می شود. که نیاز به دقت و ظرافت خاصی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا