رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
رفع مشکل ری استارت ناگهانی گوشی

رفع مشکل ری استارت ناگهانی گوشی

رفع مشکل ری استارت گوشی

ری استارت ناگهانی گوشی گاهی اوقات پیش می آید و گوشی هوشمند شما به صورت ناگهانی و خود به خود ری استارت می شود. اگر شما وابستگی زیادی به گوشی هوشمند خودتان داشته باشید، قطعا چنین مشکلی می تواند بسیار آزار دهنده باشد که رفع مشکل ری استارت گوشی ها اول از همه نیاز به عیب یابی و آسیب شناسی اولی دارد تا مطمئن شویم چنین ایرادی نرم افزاری است یا سخت افزاری که چنین فهمی مستلزم انجام گام هایی است که در ادامه متن به آن ها می پردازیم.

از بروز بودن سیستم عامل گوشی هوشمند خود مطمئن شوید.

شما باید جدیدترین به‌روزرسانی‌های سیستم عامل را دانلود و نصب کنید تا دستگاه خود را در بهترین حالت خود نگه دارید. این به روز رسانی ویژگی های جدیدی را معرفی می کند و از شما در برابر آخرین تهدیدات امنیتی محافظت می کند. وقتی نوبت به خرابی و راه‌اندازی مجدد دستگاه تلفن همراه شما می‌رسد، ممکن است به‌روزرسانی سیستم عامل تنها چیزی باشد که لازم است. نمی دانید چگونه به روز رسانی های سیستم را بررسی و نصب کنید؟ این مراحل ساده را دنبال کنید:

تنظیمات Android خود را باز کنید، به پایین بروید و روی Advanced > System updates کلیک کنید. در اینجا، می‌توانید به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید، تاریخچه به‌روزرسانی دستگاه خود را مشاهده کنید و در صورت لزوم از دستیار ارتقاء نرم‌افزار استفاده کنید.

ذخیره سازی گوشی خود را بررسی کنید و در صورت نیاز فضای ذخیره اطلاعات را خالی کنید.

اگر اندروید شما به‌روز است، ممکن است بخواهید فضای ذخیره‌سازی را بررسی کنید و مقداری فضا را خالی کنید، اگر پر است یا تقریباً پر است. هر چیزی که کمتر از ۱۰٪ فضای آزاد داشته باشد، پاکسازی را تضمین می کند. حذف فایل‌های غیرضروری و داده‌های کش شده به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که دستگاه شما به درستی کار می‌کند.

تنظیمات را باز کنید و روی Storage ضربه بزنید. در اینجا، می‌توانید فضای موجود و تفکیک هر دسته، مانند برنامه‌ها، تصاویر، ویدیوها، صدا، و دانلودها و سایر موارد را مشاهده کنید.

از برنامه های کم استفاده گوشی خود خارج شوید.

اگرچه Android برنامه‌های حافظه را در حین استفاده مدیریت می‌کند، اما مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید به‌روزرسانی‌های برنامه را جستجو کنید یا برنامه را مجبور به توقف کنید. اگر برنامه خاصی را که مسئول خرابی و راه اندازی مجدد اندروید شما است، مشاهده کنید، این مرحله می تواند به شما کمک کند.

اکسسوری بیرونی و باتری خارجی را از گوشی خود جدا کنید.

آیا از لوازم جانبی شخص ثالث مانند کیس یا بسته باتری خارجی استفاده می کنید؟ اگر چنین است، این افزونه‌ها می‌توانند دلیل مشکلات شما باشند، زیرا اغلب می‌توانند حسگرها یا دکمه‌های گوشی هوشمند شما را پوشش دهند. برای از بین بردن لوازم جانبی شخص ثالث به عنوان مقصر، هنگام عیب یابی مشکل، آنها را حذف کنید. اگر مشخص شد که آنها عامل ایجاد مشکل هستند، آنها را جایگزین یا حذف کنید.

Device Care را بررسی کنید و ببینید که آیا راه اندازی مجدد خودکار فعال است یا خیر!

برخی از دستگاه‌های اندرویدی، مانند دستگاه‌های سامسونگ، دارای گزینه Device Care هستند که در صورت نیاز می‌تواند به افزایش عملکرد گوشی هوشمند شما کمک کند. برای بررسی اینکه آیا راه‌اندازی مجدد خودکار به‌عنوان علت خرابی و راه‌اندازی مجدد دستگاه شما فعال است، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

تنظیمات را باز کنید و روی Device care ضربه بزنید. روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و Auto restart را انتخاب کنید. اگر این گزینه فعال است، آن را غیرفعال کنید و ببینید آیا مشکل شما حل می شود یا خیر.

از وجود بد افزار در گوشی هوشمند خود مطلع شوید.

اگرچه بارگیری و نصب برنامه ها اغلب ایمن است، اما مواردی وجود دارد که یک برنامه باعث ایجاد مشکل می شود. برای تشخیص اینکه آیا برنامه ای مسئول خاموش شدن و راه اندازی مجدد دستگاه شما است یا خیر، با راه اندازی مجدد ابزار خود در حالت ایمن، برنامه های دانلود شده را خاموش کنید.

ابتدا گوشی را کاملا خاموش کنید. سپس گوشی را روشن کنید و وقتی آرم سامسونگ ظاهر شد، کلید کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید. اگر به درستی انجام شود،Safe Mode  در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش داده می شود. اگر «حالت ایمن» ظاهر نشد، مراحل بالا را تکرار کنید.

 آخرین راه حل: گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

فرض کنید مشکل در حالت Safe Mode ادامه دارد. عیب یابی پیشرفته را در نظر بگیرید این شامل بازنشانی گوشی شما به تنظیمات کارخانه است. لطفا توجه داشته باشید که اگر همه گزینه های دیگر شکست خورده باشند، این آخرین راه حل است. از آنجا که این فرآیند همه برنامه ها و داده ها را از اندروید شما حذف می کند، ابتدا باید از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

از تنظیمات، بازنشانی داده های کارخانه را جستجو کرده و انتخاب کنید. در مرحله بعد، دوباره روی Factory data reset ضربه بزنید و اطلاعات را مرور کنید. وقتی آماده شدید، انگشت خود را به سمت بازنشانی بکشید و روی آن ضربه بزنید. اگر یک قفل امنیتی روی گوشی دارید، از شما خواسته می‌شود تا اطلاعات کاربری خود را وارد کنید. برای حذف همه اطلاعات و برنامه های دانلود شده، روی حذف همه ضربه بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا