رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
حل مشکل فراموش کردن رمز اپل آیدی

حل مشکل فراموش کردن رمز اپل آیدی

اگر رمز عبور اپل آیدی (Apple ID) خود را فراموش کرده اید نسخه ۱۵ IOS کارتان را بسیار راحت کرده است.

ویژگی جدید بازیابی حساب اپل در iOS 15 براحتی شما را در بازیابی رمز اپل آیدی در صورت فراموش کردن رمز اپل آیدی کمک خواهد کرد. اگر رمز اپل آیدی خود را فراموش کردید، نگران نباشید. به احتمال زیاد همه ما در مقطعی رمز عبور دستگاه های هوشمند را فراموش کرده ایم.

گم کردن رمز اپل آیدی Apple ID برای آیفون، آی‌پد یا مک (در صورت گم کردن رمز عبور رایانه خود چه کاری باید انجام دهید) چیزی شبیه به گم کردن کلید ماشین است.

رمز عبور دیوایس های هوشمند اپل آیفون، مانند کلیدهای ضروری شما، راه های دسترسی به امکانات مهمی چون: حساب iCloud و خود دستگاه اپل شماست. رمز عبور، مانند Face ID و Touch ID، برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شما در نظر گرفته شده است.

اگر رمز عبور خود را چند بار اشتباه وارد کنید، سیستم امنیتی دستگاه شما را قفل می کند. این بدان معناست که برای دریافت کمک باید با پشتیبانی اپل ارتباط برقرار کنید.

اپل iOS 15 را در ماه سپتامبر منتشر کرد. پس از رونمایی از خط جدید آیفون ۱۳ در رویداد مجازی پاییزی غول فناوری،  قابلیتی را به آیفون شما اضافه کرد که کار بازگشت به حساب شما را بسیار ساده کرد. ویژگی جدید که بازیابی حساب نامیده می شود، به شما امکان می دهد مخاطبی (یا چندین مخاطب) را انتخاب کنید که به آن اعتماد دارید، که سپس می تواند یک کد ویژه برای باز کردن قفل حسابتان به شما بدهد. این روش بسیار جالب و بسیار ساده تر از روش فعلی است.

قبل از انتشار رسمی، اپل نسخه‌های بتا عمومی iOS 15 و iPadOS 15 را برای هر کسی که دستگاه سازگاری دارد ارائه کرد تا به آزمایش سیستم‌عامل‌های جدید کمک کند. خواهید دید که هر زمان  iOS 15 را نصب می کنید، کاری که باید انجام دهید این است: یک مخاطب مورد اعتماد را به بازیابی حساب اضافه کنید.

مخاطب های قابل اعتماد خود را برای بازیابی اپل آیدی خود انتخاب کنید.

قبل از اینکه بتوانید بازیابی حساب اپل آید خود را انجام دهید، باید همه دستگاه های اپل خود را در دسترس داشته باشید  (اعم از Mac، iPad  یا iPhone) تا آخرین نسخه نرم افزار اپل را اجرا کنند.

هنگامی که همه دستگاه‌های شما بر روی آخرین نرم‌افزار قرار گرفتند، با دنبال کردن این مراحل، مخاطب(های) بازیابی خود را برای بازیابی حساب انتخاب کنید.

تنظیمات را باز کنید و روی نام خود در بالای صفحه ضربه بزنید. سپس:

 رمز عبور و امنیت > بازیابی حساب > افزودن مخاطب بازیابی

را انتخاب کنید. صفحه‌ای روبروی شما نمایش داده می شود که دقیقاً آنچه را مخاطب می‌تواند ببیند یا با حساب شما انجام دهد باز می‌شود و به طور خلاصه جزئیات کارهایی را که در صورت قفل شدن باید انجام دهید را به شما نشان می دهد.

برای ادامه روی Add Recovery Contact در پایین صفحه ضربه بزنید. در این مرحله از شما خواسته می شود رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید، سپس در ادامه بقیه دستورات را دنبال کنید تا مخاطبین بازیابی خود را انتخاب کنید.

اگر دسترسی به Apple ID یا حساب iCloud برا شما قفل شد، چه کاری باید انجام دهید.

اگر حساب اپل آیدی شما قفل شد، باید با استفاده از آیفون خود با یکی از مخاطبین قابل اعتمادی که انتخاب کرده اید برای بازیابی حساب اپل آیفون خود تماس بگیرید. سپس مخاطب شما یک کد کوتاه به شما می‌دهد که می‌تواند مستقیماً در آیفون خود به آن دسترسی داشته باشد، سپس باید آن را وارد کنید تا قفل حساب خود را باز کنید.

پس از باز شدن قفل حساب، از شما خواسته می شود که یک رمز عبور جدید ایجاد کنید. به جای اینکه آن را به حافظه خود بسپارید یا رمز عبور آسانی را انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم از یک برنامه مدیریت رمز عبور استفاده کنید. یک رمز عبور امن برای شما ایجاد می‌کند، آن را ذخیره می‌کند که در این صورت می توانید با خیال راحت از دستگاه خود استفاده کنید.

در iOS 15 ویژگی های بسیار خوبی وجود دارد، از جمله اضافه شدن ارسال لینک FaceTime برای تماس در اندروید و ویندوز. ایرپادها نیز به همراه اپل واچ، ترفندهای مفید زیادی دریافت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا