رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
حل مشکل صدای اسپیکر آیفون

حل مشکل صدای اسپیکر آیفون

حل مشکل صدای اسپیکر آیفون (iPhone, iPad or iPod touch)

گاهی کاربران اپل با مشکل صدای اسپیکر آیفون خود مواجه می شوند که صدای ناواضح یا صدای خش دار از اسپیکر دستگاه خود دریافت می کنند.

برای شناخت این مشکل و رفع آن پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با گروه تعمیرات موبایل همراه باشید.

در ابتدا شما کاربر آیفون نیاز دارید تا از راه های مختلف بررسی کنید که مشکل بوجود آمده در اسپیکر آیفون شما از چیست؟ برای فهم این آسیب نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید.

  1. تنظیمات صدای خود را بررسی کنید

اگر دستگاه آیفون شما دارای کلید بی صدا (silent) است، سوئیچ را به سمت جلو به سمت نمایشگر دستگاه حرکت دهید تا نارنجی نشان داده نشود. اگر از iPad استفاده می‌کنید، می‌توانید از گوشه سمت راست بالا به پایین بکشید تا مطمئن شوید که حالت بی‌صدای دستگاه شما خاموش است.

دستورالعمل زیر را مرحله به مرحله طی کنید:

Settings > Focus > Do Not Disturb

 را باز کنید و مطمئن شوید که Do Not Disturb خاموش است.

  1. گیرنده ها و بلندگوهای دستگاه خود را تمیز کنید.

لازم است تا تمام محافظ های صفحه یا قاب ها را از دستگاه خود جدا کنید. دهانه اسپیکر آیفون مورد نظر  را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مسدودی ناشی از آلودگی محیطی رخ نداده باشد. در صورت لزوم، دهانه بلندگو یا گیرنده را با یک برس کوچک و نرم تمیز کنید.

  1. صدای دستگاه خود را بررسی کنید.

به  Settings > Soundsیا  Settings > Sounds & Haptics بروید و دکمه مربوطه در بخشRinger and Alerts را چند بار به جلو و عقب بکشید. اگر صدایی به گوش شما نمی رسد یا اگر دکمه بلندگوی شما در بخش زنگ و هشدار کم نور است، ممکن است بلندگوی شما نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد.

  1. یک تماس با گوشی آیفون خود برقرار کنید.

اگر  در تماس خود قادر به شنیدن صدا هستید، سعی کنید با آیفون خود تماس بگیرید و بلندگو را روشن کنید. در iPad یا iPod touch، تماس FaceTime برقرار کنید. اگر هنوز نمی توانید چیزی را بشنوید، یا صدایی ناواضح و خش دار می شنوید، ممکن است مشکل شبکه یا دریافت شما باشد. بعداً یا از مکان دیگری دوباره تماس بگیرید. (نکته قابل ذکر این است که FaceTime در همه کشورها یا مناطق در دسترس نیست.)

آیا اسپیکر آیفون شما نشکسته است؟

برای پاسخ به این سوال، ما به سادگی نمی دانیم. شکستگی و کار نکردن دو چیز متفاوت هستند. باید سعی کنید تست بلندگوی آیفون را انجام دهید تا ببینید آیا اصلاً صدایی از گوشی شما خارج می شود یا فقط صدایی اندک شنیده می شود. آهنگ های زنگ گوشی و صداهای رسانه خود را امتحان کنید و بررسی کنید که آیا بلندگوی آیفون شما در حین تماس کار می کند یا نه؟!

مشکل اسپیکر آیفون شما سخت افزاری است یا نرم افزاری؟

تمام مشکلات تعمیری در موبایل ها یا سخت افزاری هستند یا نرم افزاری که مشکل اسپیکر آیفون نیز از این تقسیم بندی مستثنی نیست.

نرم افزار: نرم افزار آیفون شما تصمیم می گیرد که کدام صدا و چه زمانی پخش شود. اگر نرم افزار خراب باشد، ممکن است آیفون شما سیگنال های مناسبی را به بلندگو ارسال نکند، بنابراین اسپیکر اصلا کار نمی کند یا بلندگوی آیفون شما اصطلاحا خفه شده است. این خبر خوب است زیرا: اکثر مشکلات نرم افزاری را می توان در خانه برطرف کرد. متاسفانه مشکلات سخت افزاری داستان متفاوتی دارند و رفع آن ها نیازمند مراجعه به کارشناس فنی تعمیرات موبایل است.

سخت افزار: بلندگوی تعبیه شده در پایین آیفون، دستورالعمل های نرم افزار را به امواج صوتی تبدیل می کند که می توانید صدا را بشنوید. اسپیکر آیفون یکی از آسیب پذیرترین قطعات آیفون است. بلندگوها هنگامی که یک قطعه بسیار نازک از مواد بسیار بسیار سریع ارتعاش می کند، امواج صوتی ایجاد می کنند. اگر مواد به هر طریقی آسیب ببینند، اسپیکر آیفون شما می تواند به طور کامل از کار بیفتد، شروع به تولید صداهای ثابت کند یا بلندگوی آیفون شما را مسکوت کند.

چگونه بفهمیم مشکل صدای اسپیکر آیفون، سخت افزاری است یا نرم افزاری؟

تجربه ی تعمیر اسپیکر آیفون این موضوع را نشان داده است، باید همیشه سعی‌کرد نرم‌افزار آیفون را قبل از تعویض خود بلندگو تعمیر کرد. تعمیر نرم افزار هزینه بسیار کمی را به مشتری متحمل می کند اما بلندگوها ارزان نیستند، اما این تنها دلیل نیست. اگر مشکل نرم افزاری باشد، می توانیم بارها و بارها اسپیکر را تعویض کنیم و آیفون همچنان صدا پخش نمی کند.

این همیشه برای افرادی که باتری آیفون خود را تعویض می کنند اتفاق می افتد و وقتی باتری آنها به همان سرعت یا حتی سریعتر خالی می شود شگفت زده می شوند. بعداً متوجه می‌شوند که مشکل تخلیه باتری همیشه توسط نرم‌افزار ایجاد شده است.

با مشکل صدای اسپیکر آیفون آشنا شدیم!

تا این مرحله، یا نرم افزار آیفون شما را تعمیر کرده ایم یا تشخیص داده ایم که اسپیکر آیفون شما به دلیل مشکل سخت افزاری کار نمی کند و شما می دانید که چگونه آیفون خود را تعمیر کنید. اگر وقت دارید، در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید که چگونه متوجه شدید که بلندگوی آیفون شما کار نمی کند و کدام راه حل برای شما کارآمد بوده است  این به سایر افراد مبتلا به همین مشکل کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا