رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
حل مشکل کار نکردن وای فای و بلوتوث آیفون بعد از آپدیت IOS 15.2.1

حل مشکل کار نکردن وای فای و بلوتوث آیفون بعد از آپدیت iOS 15.2.1

مشکل وای فای و بلوتوث آیفون

در این مقاله قصد داریم تا نحوه رفع مشکلات کار نکردن وای فای آیفون بعد از آپدیت iOS یا iPadOS را با شما به اشتراک بگذاریم. غول های فناوری هر سال یک سیستم عامل جدید را برای iDevice iPhone، iPad و iPod touch خود عرضه می کنند. این آپدیت ها همیشه ویژگی های خوبی را از خود تبلیغ می کنند، اما پس از دانلود و نصب سیستم عامل جدید، مشکلات خود را تازه بروز می دهند. مشکل آزاردهنده ای که از کاربران آیفون گزارش شده عدم اتصال iDevice به روتر Wi-Fi است که Wi-Fi آیفون متصل است اما به درستی کار نمی کند، و به طور خودکار قطع می شود، Wi-Fi iOS خاکستری شده و پیام رمز عبور نادرست دریافت می شود.

در اینجا چند نکته برای رهایی از مشکلات وای فای در iOS 15 یا جدیدتر آورده شده است. امیدواریم این راه‌حل‌ها در مواقعی که سیگنال Wi-Fi شما ضعیف است یا Wi-Fi ناگهان قطع می‌شود، مفید باشد. مراحل را با ما دنبال کنید.

راهکارهایی برای رفع عدم کارکرد وای فای آیفون در iOS

گاهی اوقات رمز عبور وای فای خود را صحیح وارد می کنیم، اما پیامی روی صفحه نمایش می دهد که رمز عبور نادرست وارد شده است. بهتر است تلاش کنیم تا مشکلات وای فای iOS 15 را با مراحل زیر حل کنیم. بدون شک، دنبال کردن مراحل زیر شما را در زمانی که iPad یا iPod touch شما  نمی‌تواند Wi-Fi یا Wi-Fi Slow را پیدا کند کمک خواهد کرد.

مطمئن شوید که سوئیچ Wi-Fi روتر شما روشن است و آیفون شما در پوشش Coverage قرار دارد.

در برخی موارد پیش می آید که روتر وای فای روشن است، اما سوئیچ Wi-Fi روتر خاموش است. بنابراین روتر نمی تواند به دستگاه های Wi-Fi متصل شود. ابتدا از اینکه مشکل شما چنین چیزی نیست مطمئن شوید، سپس مراحل را برای حل مشکل Wi-Fi ادامه دهید.

اگر نوشته ی Wi-Fi در Setting آیفون شما کمرنگ و خاکستری نوشته شده است.

در این بخش نیاز است تا بررسی کنید که آیا آخرین  نسخه IOS را دارید یا خیر؟ برای اطمینان مراحل زیر را طی کنید:

بروز رسانی نرم افزار → عمومی → تنظیمات (Settings app → General → Software Update)

VPN آیفون خود را خاموش کنید.

VPN یک آدرس IP مجازی اختصاص می دهد که موقعیت مکانی و ترافیک شبکه شما را در مکان شما تغییر می دهد. بنابراین می‌توانیم محدودیت‌های مبتنی بر مکان را که برنامه‌های امن، وب‌سایت‌ها و حریم خصوصی اپل را فعال می‌کنند، حذف کنیم. گاهی اوقات استفاده از VPN در iOS/iPadOS و Mac آنقدر مفید است که می‌توانیم آن را فعال کنیم و خطاهای نرم‌افزار را دور بزنیم. بنابراین بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند. اگر وای فای شما به درستی کار نمی کند، بنابراین توصیه می کنم آن را خاموش کنید یا برنامه VPN را از دستگاه خود حذف کنید.

برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

  • Settings > VPN [Next to Personal Hotspot] > Turn off the toggle
  • Settings > General > Profile > Tap on Profile name > Delete the Profile

اگر همچنان مشکل استفاده ی شما از Wi-Fi وجود دارد، مراحل بعدی را دنبال کنید.

iPhone، iPad، iPod Touch خود را مجددا راه اندازی کنید.

یکی از راه هایی که در مواجهه با ایرادات نرم افزاری لازم است تا حتما امتحان کنید؛ ریست کردن و یا بازیابی گوشی همراه شماست که ممکن است پس از انجام این کار مشکل به کلی برطرف شود.

تنظیمات شبکه را در دستگاه خود بازنشانی (Reset) کنید.

اگر پس از انجام مراحل بالا، همچنان با همان مشکلات Wi-Fi در iOS خود مواجه هستید، باید تنظیمات شبکه را در iPhone، iPad، iPod خود انجام دهید.

مراحل بازنشانی (Reset) تنظیمات شبکه برای iOS 15 و نسخه های جدیدتر

  • برنامه تنظیمات (Setting) را که شبیه یک نماد چرخ دنده است باز کنید.
  • روی General ضربه بزنید.
  • صفحه را به پایین اسکرول کنید و روی Transfer یا Reset iPhone ضربه بزنید.
  • Reset > Reset Network Settings

در این مراحل سعی کردیم تا مشکل کار نکردن وای فای Wi-Fi در گوشی های آیفون را اول از همه عیب یابی و سپس رفع کنیم که امیدواریم توانسته باشید با طی کردن این مراحل مشکل خود را حل کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا