رفتن به محتوای اصلی
09122202174 - 09190244577 - 02166741379 info@mobilefixgroup.com
مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳

مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳

مقایسه تفاوت های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳

مقایسه آیفون ۱۳ و آیفون ۱۲ نه تنها نشان می دهد که گوشی های اپل چقدر می توانند در یک سال تغییر کنند، بلکه می توانند به شما در تصمیم گیری برای خرید یکی از آن ها کمک کند. به هر حال، آیفون ۱۳ ممکن است مدل جدیدتر باشد، اما آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی هر دو با قیمت های کاهش یافته به فروش می رسند که این کاهش قیمت می تواند باعث سوق پیدا کردن تصمیم مشتری به سمت آن ها باشد.

مدل های جدیدی که از کمپانی آیفون به بازار تزریق می شوند توسط کارشناسان فنی و خبره تست می شوند تا نقاط ضعف و قوت آن ها معلوم شود.  بنابراین می توان با بهره گیری از نتایج آزمایشات و بررسی های فنی این دو گوشی دریافت که کدام یک بهتر و کدام یک بدتر است. بیان این نکته حائز اهمیت است که هر مدل از گوشی های آیفون نقاط قوت خود را دارند و جدیدتر بودن آن مدل به منزله ی بهتر بودن آن نیست بلکه مقایسه های صورت گرفته تاحدودی نسبی در نظر گرفته می شوند.

به صورت کلی می توان بیان کرد؛ بزرگ‌ترین پیشرفت‌هایی که در آیفون‌های جدیدتر مشاهده می‌کنید، عمر باتری بیشتر و نمایشگرهای بهتر است. حتی با وجود چند مشکل آیفون ۱۳، این گوشی‌ها بهترین گوشی‌ها هستند.

چرا مدل های مختلف گوشی را باهم مقایسه می کنیم؟

در دنیای دیجیتال انواع مختلفی از دستگاه ها به بازار عرضه می شود که کاربران می توانند از آن ها استفاده کنند. هر کاربری قبل از خرید دستگاه موبایل مورد نظر خود، ویژگی های آن موبایل را متناسب با نیاز و سلیقه ی خود بررسی می کند.

یکی از راه های بررسی دقیق تر قبل از خرید موبایل مقایسه چند مدل مختلف از یک برند با یکدیگر است که می تواند تفاوت های موجود میان آن ها را آشکار کند و شما را به هنگام خرید از سردرگمی خارج کرده و در انتخاب مناسب کمک حال شما باشد.

گروه تعمیرات موبایل قصد دارد در این مقاله تفاوت های موجود بین آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ از کمپانی اپل را به شما ارائه دهد تا اگر قصد خرید یا شناسایی یکی از این دو مدل را دارید بتوانیم به شما کمک کنیم.

مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳: فضای ذخیره سازی

در مدل های آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی، فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به نسخه های مشابه آیفون ۱۲ دریافت می کنید. این دو مدل آیفون ۱۳ اکنون با ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره سازی به جای ۶۴ گیگابایتی که آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی ارائه می کنند، شروع می شود. در طرف دیگر این طیف، آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۳ پرو مکس دارای گزینه های جدیدتری از جمله فضای ۱ ترابایتی نیز هستند.

مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳: طراحی و نمایش

از نظر طاحی تفاوت بسیار زیادی بین آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ وجود ندارد به جز مواردی اندک. این بریدگی آیفون ۱۳ است که در هر چهار مدل جدید کوچکتر به نظر می رسد. این بخش طبق گفته شرکت اپل به اندازه ۲۰ درصد کوچکتر شده است. در کل ظاهر گوشی ها تفاوتی با یکدیگر ندارد.

از نظر وزنی بخواهیم بگوییم؛ وزن مدل‌های جدید کمی بیشتر به نظر می رسد که دلیل آن باتری های درون گوشی هاست. از نظر ظاهری و رنگ آمیزی مدل ها؛ گزینه‌های رنگی جدیدی نیز وجود دارد. یک مدل صورتی به رنگ‌های سیاه، سفید، آبی و قرمز در iPhone 13 و iPhone 13 mini به چشم می خورند. رنگ جدید سری آیفون ۱۳ پرو تم آبی است که به گزینه های طلایی و نقره ای اضافه می شوند.

مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳: دوربین ها

مشخصات دوربین ها؛ بیشترین تفاوت موجود در مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ هستند. دوربین آیفون ۱۳ بسیار قوی تر از آیفون ۱۲ است. هر دو آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی دارای دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی هستند که دارای بزرگترین سنسوری است که تا به حال در یک آیفون با دوربین دوگانه استفاده شده است. برای ضبط تصاویر واضح تر و شفاف تر ۴۷ درصد نور بیشتری نسبت به دوربین آیفون ۱۲ وارد می کند. این دو مدل آیفون ۱۳ دارای ویژگی تثبیت‌کننده تصویر اپتیکال با تغییر سنسور هستند که اپل سال گذشته به آیفون ۱۲ پرو مکس اضافه کرد.

 مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳: عملکردها

مدل‌های آیفون ۱۳ همگی از پردازنده A15 Bionic بهره می‌برند که ارتقای تراشه A14 Bionic در تمام مدل‌های آیفون ۱۲ وجود دارد. با توجه به اینکه A14 سریع‌ترین سیستم روی تراشه‌ای است در حال حاضر مورد آزمایش قرار گرفته است، در می یابیم که این عملکرد در مدل های جدید (آیفون ۱۳ و ۱۳ پرومکس) بسیار قدرتمند هستند.

آیفون ۱۲ از نظر سازگاری با اینترنت ۵G بیشترین سازگاری را داشت ، اما کمپانی اپل بیان می کند گوشی‌های جدید باید حتی باندهای ۵G  بیشتری را پشتیبانی کنند.

مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳: عمر باتری و شارژ

باتری آیفون ۱۳ از مدل های قبلی آن بزرگتر و قدیمی تر است. این برتری می تواند قابل توجه باشد زیرا به غیر از آیفون ۱۲ پرو مکس، سایر مدل‌های آیفون ۱۲ همگی در تست های باتری صورت گرفته بسیار پایین‌تر از حد متوسط ​​به پایان رسیدند و شارژ خود را از دست دادند.

مقایسه های انجام شده میان آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ نشان داد کمپانی اپل سعی کرده است تا در مدل های جدید خود پس از آیفون ۱۲، کیفیت و کمیت ویژگی های خود را ارتقاء ببخشد و از لحاظ ایراداتی که در نسخه های قدیمی تر وجود داشت مشتری های خود را راضی نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا